ythtft@yahoo.com

   

0216 621 23 36

   

İnönü Mahallesi Demokrasi Caddesi No:13 Kat:2 Sancaktepe/İstanbul

Aile Eğitimi ve Danışmanlık

Aile Eğitimi ve Danışmanlık

Çocuklarımızın fiziksel ve psikolojik açıdan sağlıklı, yaşıtlarının gelişimi ile uyumlu ve akademik açıdan da başarılı olmasını arzu ediyoruz. Ancak bu tek taraflı ulaşılabilecek bir sonuç değil. birey,kurum ve toplumlumun uyumlu olamsı ve birlikte yol alması öğrencinin yaşam kaliteini yükseltecek ve geliştirecektir.

Ailenin sosyokültürel niteliği, çocuğa sunduğu uyaranlar ve çocuk yetiştirme konusundaki tutumları, modelleme ve sözel iletişim yoluyla ailesinden çok fazla şey alan çocuğun gelişimini de büyük ölçüde belirlemektedir. Gelişim sürecinde her aşamada ailenin çocuğun gelişimini destekleyecek şekilde hareket etmesi ve bu nedenle anne baba olmanın ötesinde aynı zamanda öğrenci velisi olan ailelerin daha bilinçli ve donanımlı olması gereklidir.

Toplumum, kurumların ve bireylerin bireysel ve toplumsal geliişimi açısından bu çift amaçlı harekete ihtiyacı vardır.

Aile ruhsal ve akademik açıdan biliçlendikçe  çocuğuna ve kendisine  destek olma.Kurumsal ve toplumsal desteklerde neye ihtiyacı olduğunu belirleyebilecek ve bu konuda destek ve kılavuzluk alma konusunda bilinçlenecektir.

Aile Eğitimi ve Danışmanlık hizmetimizi iki ayaklı olarak değerlendiriyor ve bir yönüyle ailenin eğitimini hedeflerken diğer yönüyle özel eğitim gereksinimi olan çocukların ve ailelerin ihtiyacı olan profesyonel desteği sunuyoruz. 

Sonuçta hepimiz bir ağacın dalları ve yapraklarıyız teşvik, destek, saygı, sevgi ve birlikle öğrenmelerle dolu bu kıymetli yolda billur bir kavrayışla yol alacağız.

Herhangi bir soru için bizimle
iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp